Our company delivers knives to the EU, USA, Canada and Ukraine.
Free shipping!
On Kyiv and Irpen delivery is possible by a courier to address indicated by you or self-delivery (look a map at a page contacts).
Variants of payment:
| Steel type | Damasteel Bifrost |
| Handle material | titanium |
| Inlay | nacre |
| Blade hardness | 62 HRC |
| Artisan | О. Лесючевский С. Барановский |
| Blade length | 87 мм |
| Equipment | knife, gift wrap |
| Handle length | 123 мм |
| Steel type | stainless damask |
| Blade length | 89 мм |
| Handle length | 107 мм |
| Handle material | titanium |
| Steel type | stainless damask |
| Blade length | 97 мм |
| Handle length | 118 мм |
| Handle material | titanium |
| Steel type | M398 |
| Blade length | 95 мм |
| Handle length | 123 мм |
| Handle material | titanium carbon |
| Inlay | nacre |
| Steel type | Dragon skin |
| Blade length | 95 мм |
| Handle length | 123 мм |
| Handle material | titanium carbon |
| Inlay | nacre |